Jak znaleźć dobrze płatną pracę?

Współczesny świat opiera się na pieniądzach. Pozwalają nam na przyjemności i spełnianie marzeń. Jednak te cudowne kawałki papieru nie biorą się znikąd. Są efektem pracy, nierzadko ciężkiej i wyczerpującej. Jednak nie sztuką jest pracować 24 godziny na dobę i mieć pieniądze, ale znaleźć dobrze płatną pracę. Jak to zrobić? No właśnie! I to akurat jest sztuka! A może jednak nie?

Czynniki determinujące sukces na rynku zawodowym

Dostać dobrą pracę nie jest łatwo. A może jednak jest? Czy są elementy naszego rozwoju, które sprawią, że pracodawca chętny będzie zaproponować nam większe wynagrodzenie? No cóż, kolejnym wizjonerem nie zostaje każdy, ale spokojnie możemy wyróżnić kilka, jak nie kilkanaście czynników, które pozwalają osiągnąć sukces i zdobyć dobrze płatną pracę. Przyjrzyjmy się im!

  1. Udokumentowane umiejętności

Znasz angielski, niemiecki czy włoski? Super. A masz na to papiery? No niekoniecznie. Wówczas ciężej jest udowodnić, że dany język znasz na danym poziomie. Pracodawca musi uwierzyć Ci na słowo, a jeśli Twoim konkurentem będzie osoba z certyfikatem językowym, to z pewnością ona dostanie tę pracę. Zdaj odpowiednie egzaminy i dokumentuj swoje umiejętności językowe. Podobnie jest z wszelkiego typu programami graficznymi np. Adobe Photoshop.

  1. Język, język i język

KAŻDY dodatkowy język, który znasz, będzie krokiem do przodu w Twojej karierze. W firmach międzynarodowych osobom znającym odpowiednie języki płaci się duże pieniądze, za sam fakt umiejętności mówienia i pisania w określonym języku.

  1. Szukanie pracy będąc zabezpieczonym finansowo

Nie trudno jest znaleźć pracę na szybko, byle była. Nie o to przecież nam chodzi. Zazwyczaj szukanie nowej posady zaczyna się, gdy traci się obecną lub gdy wie się, że w obecnej zaraz skończy się umowa, która nie zostanie przedłużona. Najczęściej wówczas przyjmuje się pracę gorszą, nieodpowiadającą naszym wymaganiom. Wszystko po to, aby nie zostać na lodzie. Szukanie pracy, gdy jest się zabezpieczonym finansowo, pozwala na wybranie lepszej oferty i nierzucanie się na pierwszą możliwą.

  1. Umiejętności miękkie i zdolność pracy w grupie – coaching samego siebie

Wielu pracodawców oczekuje, że kandydat będzie dobrze pracować w grupie, będzie odporny na stres, posiadał określone umiejętności interpersonalne czy też potrafił się efektywnie komunikować. To ważne umiejętności, których niekoniecznie można nauczyć się w pracy indywidualnej. Warto, więc zadbać o rozwój umiejętności miękkich lub też zainteresować się materiałami coaching’owymi – dokształć się i zyskaj większą pewność siebie.

  1. Wyszukiwanie ofert pracy zgodnych z wykształceniem

Nie trudno jest włączyć dowolną stronę z ogłoszeniami, przejrzeć je, po czym wysłać swoje zgłoszenia do wszelkich możliwych firm. Oczywiście jest szansa, że któryś pracodawca zainteresuje się naszym CV, jednak zwykle jest to praca niezgodna z naszym wykształceniem. A jeszcze rzadziej jest ona dobrze płatna. Przed wysłaniem CV znajdź w swojej okolicy firmy, które rzeczywiście mogłyby się Tobą zainteresować i zaoferować Ci stanowisko, z którego będziesz usatysfakcjonowany.  Dopiero wtedy wysyłaj CV.

5 sposobów na znalezienie lepiej płatnej posady

  1. Napisz dobrze CV – nie ma nic gorszego niż błędy w życiorysie lub zły jego układ. Pamiętaj, że to pierwsza rzecz, z którą pracodawca będzie Cię utożsamiał. Spraw, aby Cię zapamiętał!
  2. Znajdź interesujące Cię oferty pracy i wyślij swoje CV, z podkreśleniem swoich umiejętności i dokonań.
  3. Popytaj znajomych i rodzinę, czy znają kogoś w Twojej branży, kto pomoże Ci znaleźć nową pracę.
  4. Udokumentuj swoje umiejętności, a w CV wpisz swoje umiejętności miękkie!
  5. Rozwijaj się! Idź na dodatkowy kurs, znajdź pasję, dokształć się!

Dobrze płatna praca i jedno. Bez pieniędzy wiele nie jesteśmy w stanie zrobić. Warto jednak pamiętać, że wynagrodzenie to jedno, ale satysfakcja z pracy, którą się kocha i w której się spełnia, to zupełnie inna sprawa. A najlepiej, kiedy obie te rzeczy idą ze sobą w parze.

 

Karolina Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + sixteen =