Zalety kantorów online

Internet jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Zmienia on oblicze każdej branży czy dziedziny, a przy tym zwiększa ich mobilność. Podobnie stało się w przypadku kantorów. Tradycyjna forma wymiany walut zostaje wyparta przez metodę online, która jest zdecydowanie szybsza. Nie musimy już wybierać się na miasto z portfelem pełnym gotówki, wszystko załatwimy siedząc przed ekranem komputera.

Jak działa kantor online?

W tradycyjnym kantorze kursy ustalał właściciel, a różnica między nimi stanowiła zysk kantoru. Z kolei w kantorze online nie istnieją takie zasady, a transakcje dokonywane są z ogromną dokładnością. W takiej formie kantoru po obu stronach są klienci, powstaje tu rynek, na którym wystawiana jest duża ilość ofert kupna i sprzedaży, co umożliwia sprawne przeprowadzenie transakcji. Kluczową sprawą jest zminimalizowanie kosztów, stąd też zarówno kupujący, jak i sprzedający wystawia oferty zbliżone do aktualnego kursu wymiany.

Aby skorzystać z wymiany walut online, należy zarejestrować się w serwisie. Zazwyczaj należy podać swoje dane i numery kont (w złotówkach oraz z wybraną walutą). Po rejestracji można już wymieniać walutę.

Jakie są zalety kantorów internetowych?

Do najważniejszych zalet korzystania z kantorów internetowych, należą:

 • Wygoda i szybkość,
 • Oszczędność czasu,
 • Dostępność 24 godziny na dobę,
 • Tańsza forma niż kantor stacjonarny- różnica między ceną zakupu a sprzedaży jest niewielka, wynosi ok. 1%, brak dodatkowych opłat dla klientów,
 • Bezpieczeństwo ( szyfrowane strony, nie narażasz się na kradzież gotówki)Łatwe porównywanie ofert,
 • Aktualne kursy – aktualizacja kursów następuje co kilkadziesiąt sekund, kurs widoczny jest w każdym momencie transakcji,
 • Tańsza spłata kredytu walutowego,
 • Kontrolowanie finansów ( powrót do wcześniejszych operacji, historia transakcji),
 • Zlecenie wymiany – wyczekiwanie z wymianą na oczekiwany przez klienta kurs,
 • Negocjacja przy większej ilości, programy lojalnościowe, zniżki,
 • Wymienione w ten sposób pieniądze możemy od razu wysłać do innego państwa.

Kantory online to świetna alternatywa dla tradycyjnej formy wymiany walut. Dzięki niemu zaoszczędzamy pieniądze, oszczędności mogą się pojawić już przy niewielkich wymianach. Niektóre z nich oferują bezpłatną aplikację na telefon, dzięki czemu w każdej chwili możemy sprawdzić kursy walut, czy zawrzeć transakcję. Dodatkowym udogodnieniem dla spłacających kredyt w walucie, są specjalne udogodnienia, dzięki którym można go spłacać według ustalonego harmonogramu.

Kantory online przyciągają coraz więcej osób, dzięki czystemu kursowi rynkowemu, wymianie z obniżoną marżą, tanim transferom walutowym i specjalnym promocjom. To ogromne plusy takiej formy wymiany walut, które z pewnością stanowią o sukcesie kantorów online.

 

Katarzyna Bałdyka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 3 =